Get banner and button to link us. Report a broken link or update your link. Send us your URL to be added to the link directory. Sitemap Answers to your questions. Help with abbreviations
Donation for website Submit your site Report broken link Link to us Site Map FAQ (German) Help

2000 Polish National Championships

January 14 - 16, 2000, Warsaw/POL

Final results


Ladies

Fi. Name Club SP FS TFP
1. Sabina Wojtala DWORY 2 1 2.0
2. Anna Rechnio WARSZ 1 2 2.5
3. Katarzyna Zembron OSWIE 3 3 4.5
4. Dominika Laska GDANS 4 4 6.0

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Anna Sierocka A.S
Assistant Referee Jacek Grzegrzolka J.G
Judge No. 1 Aniela Hebel-Szmak A.H
Judge No. 2 Tomasz Mydlarz T.M
Judge No. 3 Agata Szmajchel A.S
Judge No. 4 Halina Gordon H.G
Judge No. 5 Danuta Dubrowko D.D
Judge No. 6 Ewa Lachowicz E.L
Judge No. 7 Andzelika Rzeczkowska A.R



Men

Fi. Name Club SP FS TFP
1. Robert Grzegorczyk LODZ 1 1 1.5
2. Bartosz Domanski OSWIE 2 2 3.0
R.: Adam Zalegowski WARSZ 3 - ---

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Hanna Then H.T
Assistant Referee Aniela Hebel-Szmak A.H
Judge No. 1 Agata Szmajchel A.S
Judge No. 2 Ewa Lachowicz E.L
Judge No. 3 Andzelika Rzeczkowska A.R
Judge No. 4 Jacek Grzegrzolka J.G
Judge No. 5 Magdalena Seredynska M.S
Judge No. 6 Tomasz Mydlarz T.M
Judge No. 7 Malgorzta Sobkow M.S



Pairs

Fi. Name Club SP FS TFP
R.: Dorota Zagorska & Mariusz Siudek DWORY 1 - ---

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Anna Sierocka A.S
Assistant Referee Danuta Dubrowko D.D
Judge No. 1 Magdalena Seredynska M.S
Judge No. 2 Ewa Lachowicz E.L
Judge No. 3 Halina Gordon H.G
Judge No. 4 Jacek Grzegrzolka J.G
Judge No. 5 Agata Szmajchel A.S
Judge No. 6 Andzelika Rzeczkowska A.R
Judge No. 7 Tomasz Mydlarz T.M



Ice Dancing

Fi. Name Club C1 C2 OD FD TFP
1. Sylwia Nowak & Sebastian Kolasinski LODZ 1 1 1 1 2.0
2. Agata Blazowska & Marcin Kozubek GDANS 3 2 3 2 4.8
3. Aleksandra Kauc & Filip Bernadowski LODZ 2 3 2 3 5.2

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Maria Miller M.M
Assistant Referee Agnieszka Domanska A.D
Judge No. 1 Halina Gordon H.G
Judge No. 2 Andrzej Alberciak A.A
Judge No. 3 Malgorzta Sobkow M.S
Judge No. 4 Danuta Dubrowko D.D
Judge No. 5 Malgorzata Grajcar M.G



Junior Ladies

Fi. Name Club SP FS TFP
1. Iwona Szczepka OSWIE 1 1 1.5
2. Magdalena Lesky OSWIE 3 2 3.5
3. Monika Fila LODZ 5 3 5.5
4. Aleksandra Zelichowska LODZ 4 5 7.0
5. Maria Mordarska KRAKO 2 6 7.0
6. Adrianna Grabowska WARSZ 7 4 7.5
7. Agnieszka Chudoba OSWIE 8 7 11.0
8. Anna Buniewicz WARSZ 6 8 11.0
9. Roksana Janczak LODZ 9 9 13.5
10. Anna Rerak KRAKO 10 10 15.0
11. Ewa Szmigiel LODZ 11 11 16.5
12. Katarzyna Sobieszek KRAKO 12 12 18.0
13. Adriana Ladocha OPOLE 13 13 19.5

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Hanna Then H.T
Assistant Referee Anna Sierocka A.S
Judge No. 1 Tomasz Mydlarz T.M
Judge No. 2 Magdalena Seredynska M.S
Judge No. 3 Ewa Lachowicz E.L
Judge No. 4 Jacek Grzegrzolka J.G
Judge No. 5 Aniela Hebel-Szmak A.H
Judge No. 6 Andzelika Rzeczkowska A.R
Judge No. 7 Agata Szmajchel A.S



Junior Men

Fi. Name Club TFP SP FS
1. Maciej Kus KATOW 1.5 1 1
2. Krzysztof Komosa WARSZ 3.5 3 2
3. Piotr Zawadowski LODZ 5.0 4 3
4. Krystian Chrabaszczewicz TORUN 6.0 2 5
5. Patryk Szalasny OSWIE 6.5 5 4
6. Juliusz Gizynski GDANS 9.0 6 6

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Anna Sierocka A.S
Assistant Referee Halina Gordon H.G
Judge No. 1 Tomasz Mydlarz T.M
Judge No. 2 Ewa Lachowicz E.L
Judge No. 3 Andzelika Rzeczkowska A.R
Judge No. 4 Magdalena Seredynska M.S
Judge No. 5 Jacek Grzegrzolka J.G
Judge No. 6 Maria Miller M.M
Judge No. 7 Agata Szmajchel A.S



Junior Pairs

Fi. Name Club SP FS TFP
1. Diana Chabros & Artur Szeliski GDANS 1 1 1.5

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Anna Sierocka A.S
Assistant Referee Danuta Dubrowko D.D
Judge No. 1 Magdalena Seredynska M.S
Judge No. 2 Ewa Lachowicz E.L
Judge No. 3 Halina Gordon H.G
Judge No. 4 Jacek Grzegrzolka J.G
Judge No. 5 Agata Szmajchel A.S
Judge No. 6 Andzelika Rzeczkowska A.R
Judge No. 7 Tomasz Mydlarz T.M



Junior Ice Dancing

Fi. Name Club C1 C2 OD FD TFP
1. Agata Roslonska & Michal Tomaszewski LODZ 1 1 1 1 2.0
2. Dominika Polakowska & Michal Trebacki LODZ 3 3 2 2 4.4
3. Kamila Przyk & Slawomir Janicki LODZ 2 2 3 3 5.6
4. Agnieszka Dulej & Marcin Swiatek LODZ 4 4 4 4 8.0
5. Paulina Urban & Lukasz Jozwiak LODZ 5 5 5 5 10.0
6. Agnieszka Szot & Jedrzej Trebacki GDANS 6 6 6 6 12.0

Panel of Judges:

Function Name Nat.
Referee Maria Miller M.M
Assistant Referee Agnieszka Domanska A.D
Judge No. 1 Halina Gordon H.G
Judge No. 2 Andrzej Alberciak A.A
Judge No. 3 Malgorzta Sobkow M.S
Judge No. 4 Danuta Dubrowko D.D
Judge No. 5 Malgorzata Grajcar M.G



back  top